20 תוספים שחובה שיהיה לכם בבלוג!

אוג 17, 2011   //   על ידי אבי כהן   //   css, html, וורדפרס, כללי, מדריכים, עיצוב, פוטושופ, שימושון  //  10 תגובות

לאחר שהתחלתי לעבוד עם וורדפרס, לא רק בתור מערכת בלוגים, אלא ממש בתור מערכת ניהול תוכן  לאתרי תדמית ולפעמים אפילו קצת יותר מזה התחלתי להתעמק בכל עולם התוספים ולהתחיל לתהות ולמצוא תוספים שימושים ויעילים לעבודה השוטפת של הבלוג או האתרים שאני בונה, מרבית התוספים השימושיים שמצאתי דווקא באים לידי ביטוי בפאנל ניהול של המערכת ומאפשרים לכם להרחיב את האפשרויות בפאנל ניהול שלכם.

כל התוספים שיופיעו בהמשך הפוסט לא צריכים לגרום כל נזק לאתר שלכם, או להאטה כלשהי, כל שכן, התוספים אינם מצריכים משאבים מיוחדים ככה שאין שום סיבה להירתע מלהתקין אותם.

 

1. Akismet

אני מאמין שזה פלאגין שמוכר לכם מפני שהוא מגיע עם כל מערכת של וורדפרס, התוסף נועד כדי למנוע ספאם מבלי שיהיה לכם צורך להשתמש בקאפצ'ה

2. All-in-one Cufon

התוסף הבא מאפשר לכם להחליף את הגופן באתר שלכם, מה שיפה בתוסף הזה שהוא מבוסס javascript  ולכן תוכלו לראות את הגופנים מכל דפדפן ואפילו מטלפונים ניידים, התוסף קל להתקנה ולא פוגע באפשרות לסמן את הטקסט.

3. All-in-one SEO Pack

חבילת קידום אתרים אולטימטיבית לאתר שלכם, התוסף הבא מאפשר לכם להגדיר לכל פוסט את הכותרת,תגי מטא,תיאור,מידע ועוד…

4. Contact Form 7

טופס יצירת קשר המוכר והטוב, קל להגדרה ולהתקנה, ניתן להגדיל בקלות את השדות בטופס ולקשר את הטופס ליותר מאדם אחד.

5. Dean’s Permalink Migration

התוסף הבא מאפשר לכם לשמור על הגולשים שלכם כאשר הם ניגשים ללינקים ישנים/שבורים, באמצעות התוסף הבא הם לא יגיעו לעמוד 404, דבר נוסף שיפה בתוסף הזה שהוא גם מועיל לכם מבחינת קידום אתרים, כל מנוע חיפוש שניגש לעמוד עם לינק שבור/ישן התוסף ישירות מפנה אותו ללינק העדכני וכך תורם לכם גם מבחינת קידום אתרים.

6. Feed Statistics

בדומה לאפשרות של FeedBurner  רק שהתוסף הזה בשונה מ-FeedBurner  מאפשר לכם לבדוק את כמות הנרשמים אליכם דרך הפאנל ניהול, ניתן גם לראות לאילו תכנים אנשים עשו רישום, ועל אילו תכנים הם מקליקים, כמו – כן ניתן להציג את התוסף גם בתור וידג'אט באתר.

7. Google XML Sitemaps

מכירים מפת אתר? אז זה מה שבעצם התוסף הבא עושה, הוא יוצר לכם מפת אתר שיתרום לכם בקידום אתרים, מפת האתר מותאמת בצורה תיקנית לקידום אתרים ולמנועי חיפוש, מפת אתר מתעדכנת בכל הוספה של פוסט/עמוד , פשוט להתקין ולשכוח

8. Lightbox Gallery

אני מאמין שרובכם מכירים את התוסף lightbox המאפשר לכם לתת תצוגה מקדימה/מוגדלת לתמונות שלכם בצורה יותר נוחה וידידותית מבלי לעבור את העמוד, התוסף הבא מאפשר לכם ליצור גלריה כזו ואפילו לשלוט באילו עמודים/פוסטים / קטגוריות תרצו שהפלאגין יכיל את ההגדרות של ה- Lightbox.

9. Page Links To

התוסף הבא פותר לכם את הבעיה של כתובת חיצוניות ובעצם מאפשר לכם ליצור באתר שלכם כפתור בתפריט שיפנה לכתובת חיצונית מהאתר,  , orwp_list_pages(),

10. Socialize This

התוסף הבא אפשר להגיד שהוא סוג של AIO זמדובר בעצם בשלושה תוספים בתוך תוסף אחד המהות העיקריות של התוסף הזה שהוא מאפשר לכם להזין לינקים בתחתית הפוסטים שלכם, בנוסף ניתן לבחור סט של אייקונים, דבר נוסף בכל פעם שתכתבו פוסט חדש התוסף מאפשר לכם לצייץ בטוויטר שלכם בצירוף קישור לפוסט שפירסמתם.

11. Subscribe to Comments

להירשם לעדכונים על תגובות, למי שלא מכיר מדובר בתוסף יחסית פופלארי, כיצד התוסף עובד? כאשר מכניסים תגובה מתווסף CHECKBOX ששואל אותם האם ברצונך לקבל עדכון על כל תגובה חדשה.

12. SNV Facebook Like Button

התוסף הבא כשמו כן הוא מאפשר לכם להוסיף כפתור לייק בתחתית הפוסטים שלכם, כאשר הגולשים ילחצו על לייק זה ישירות יפרסם את זה על הקיר שלהם בפייסבוק, דבר נחמד בתוסף הזה שהוא מראה לכם גם אילו חברים שלכם גם אהבו את הפוסט שעשיתם עליו לייק, ניתן לשלוט במיקום של הלייק.

13. Theme Switch and Preview

התוסף הבא מאפשר לכם לערוך את הטמפלייט שלכם on the fly מבלי שכולם יראו, מה שבעצם קורה שאתם תראו את הטמפלייט "החדש" עם העריכות שביצעתם והגולשים ימשיכו לראות את הטמפלייט "הישן" בלי השינויים.

14. Twitter for WordPress

טוויטר בוורפרס, התוסף הבא מאפשר לכם להציג בקלות את הציוצים שלכם מהטוויטר בתוך האתר שלכם.

15. WordPress Database Backups

לכל מי שלא רוצה להתעורר יום אחד ולגלות שכל המידע שלו נעלם מומלץ להשתמש בתוסף גיבוי של מסד נתונים לאתר שלכם,  התוסף מאפשר לכם להחליט האם אתם רוצים להגדיר גיבוי אוטומטי, ידני ואפילו לקבל עדכון למייל עם העתק של הגיבוי

16. WordPress Related Posts

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך פוסט שמעורר הרבה עניין וראיתי אותו בלא מעט אתרים מבוססי וורדפרס, התוסף הבא מציג לכם בתחתית כל פוסט, נושאים נוספים שקשורים לאותו תחום עניין של הפוסט שאותו אתם קוראים, התוסף ממקם את ההמלצות לפוטסים נוספים בתחתית הפוסט.

17. WP PageNavi

אם האתר שלכם מכיל המון תוכן, התוסף הבא יחסוך לכם את הלחיצות על כפתור הבא והקודם, התוסף הבא פשוט מוסיף לכם דפדוף אינטרקטיבי ונוח שהופך את הגלישה באתר לנוחה וקלה יותר.

18. WP Minify

התוסף הבא אמור לשפר את מהירות הטעינה של העמודים באתר שלכם, מה שבעצם התוסף עושה הוא לוקח את קבצי ה-CSS ו-JS שלכם, ומוחק את כל הרווחים המיותרים ומחבר אותם לקובץ אחד דומה, שחוסך קריאות ל- HTTP REQUEST.

19. WP Super Cache

זה תוסף נוסף שנועד להגביר את המהירות גלישה שלכם באמצעות הצגה של תוכן סטטי (קאש), במקום לבצע כל פעם קריאה לשרת, מרבית האתרים הגדולים בארץ ובעולם משתמשים בטכניקה הזו.

20. WP Syntax

אם אתם מנהלים אתר/בלוג בתחום התכנות/פיתוח, התוסף הבא יהווה שימוש מדהים עבורכם, מה שבעצם התוסף עושה הוא מזהה קודים וצובע אותם בצבעים מתאימים, שימושי מאוד למדריכים, כמו – כן התוסף מאפשר לכם להציג קטעי קוד בPHP דבר שהעורך תוכן של וורדפרס בדר"כ חוסם.

 

מהם הפלאגינים האהובים עליכם?

אתם מוזמנים לכתוב לשתף מהם הפלאגינים שאתם אוהבים…

 

Socialize This10 תגובות

 • תוספים נהדרים! תודה רבה

 • תודה רבה רועי

 • תוספים מעולים, אני כבר משתמש בכמה מהם ואני ינסה את השאר.

  אני אוהב את :Custom Field Template. מאוד שימושי ונוח.
  זה מוסיף חלון חדש מסודר לשדות מיוחדים ספציפיים בדף כתיבת הפוסט.

  • מגניב מוטי,
   אבדוק את התוסף הזה

  • אכן תוסף טוב, השתמשתי בו הרבה, אבל כיום כבר יש פתרונות טובים יותר.

   • רמי אתה מוזמן לשתף 🙂

 • תודה על הפוסט המקסים!
  יש אולי פלאגין לעיצוב יפה יותר של התגובות. כמו אצלך? (או שזה שייך לתבנית?)
  יום נפלא,
  חני

 • אפשרי את הקוד של האפקט על התמונה שיש אפשרות לשתף??? נגיד עובריםן על התמוונות באתר שלך יש תאפקט הזה
  אפשר?????????????????????? ראיתי את זה באתרים גם בחול O: אבל כולם קמצנים 🙁

 • עוד דבר אם אני רוצה שיהיה מתחת ל-כ-ו-ל פוסט אצלי באתר "תמונות המתקשרות לנושא בלבד בלי טקסט והכותרת שלהם (כי מה שהבאת מופיע גם הכותרות שלהן) ואני רוצה אני לשלוט על הגודל של התמונות יהיו ושיהיה להן מסגרת. יש לך קוד כזה? ואם אני רוצה גם פרסומת מסויימת מתחתיהם זה קוד נפרד? תוסף נפרד? אשמח לתשובה פה או במייל!

הגב

שוחחו איתי אונליין

יולי 2024
א ב ג ד ה ו ש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031