ראיון על פרויקט הגמר של המעצב אסף קאשי

הקיץ מלווה בלא מעט דברים משמחים וכיפים כמו חופש גדול לילדים (ולפעמים גם למבוגרים) ים, נופשים וטיולים, וכמו ביתר התחומים גם בתחום העיצוב גרפי והטכנולוגיה יש לא מעט חידושים, ואיך אפשר להתחיל את הקיץ בלי פרויקט הגמר של הסטודנטים ממוסדות העיצוב השונים בארץ.

אני שמח לארח את אסף קאשי, אשר יציג את פרויקט הגמר שלו במנשר לאמנות בתאריכים 4-17.7

שלום אסף
אני שמח לארח אותך בפינת הראיונות בבלוג "עיצוב גרפי וטכנולוגיה נפגשים"
אתה מוזמן לספר קצת על עצמך וכיצד הגעת ללמוד את תחום העיצוב…

מאז ומתמיד חיפשתי כלים שיאפשרו לי ליצור משמעות או תוכן, כאלו שיעבירו את מה שיש לי לספר  או את מה שעובר לי בראש , אפשר לומר שאת תחום העיצוב פגשתי דווקא מהצורך הזה עוד לפני שהבנתי בכלל אם אני מסוגל לעצב או לרגש אנשים בעשייה שלי, המעבר לתל אביב בגיל 24 החשיפה לתעשייה בשילוב לימודי עיצוב במנשר שימשו כמאיץ משמעותי עבורי והציגו בפני אפשרויות וכלים רבים ליצור תוכן שאנשים מבינים, שאנשים יכולים להתחבר אילו או להתרגש ממנו.

מה הייתה המטרה של הפרויקט גמר?

אני יכול לסמן שני מטרות של הפרויקט שלי, האחת היא פרקטית, לשווק את תל אביב כיעד תיירותי לחופשה, כאופציה לא פחות אטרקטיבית ומעניינת משאר הערים הפופולאריות בעולם.

המטרה השניה הייתה להיכנס לזירה שהמדינה עדיין לא מפעילה בה את את כל כוחה והיא הרשת, הרגשתי שחוץ מכמה כתבות מפרגנות שיוצאות מדי פעם על תל אביב עדיין חסר מימד חוויתי שיעביר תוכן ויעניין אנשים בעיר המטורפת הזו הזו ובכלל בארץ שלנו.

מי האנשים שאליהם מכוון הפרויקט?

ניסיתי לכוון את הפרויקט לחברה צעירים בגילאי 18-30, אלו אנשים סופר טכנולוגיים שחיים את הרשת, הם נחשפים למאות תכנים ביום, מרוכזים במסך יותר מבפרצופים של הסובבים אותם וקשה לקבל מהם הקשבה אמיתית, מכייון שגם אני נמנה בין אותם מכורים ניסיתי לייצר אפליקציה שעונה על הצורך הזה ולנסות לעניין את הקהל החדש שעמד לפני  באמצעות הקניית אופי משחקי-אינפורמטיבי שישאיר אותם כמה שיותר מחוברים.

מתי אנשים עשוים להשתמש בפרויקט?

השימוש באפליקציה נועד להיות בעיקר כמוצר מקדים לטיול ולא במהלכו, הרעיון הוא לחשוף תוכן ואופציות לטיול עוד לפני שאתה נוחת בארץ, כמו כן חשוב לציין  כי האפליקציה עדיין לא מכילה כמויות עשירות של תוכן ומסד הנתונים שלה מכיל לא יותר מ650 מקומות מסעדות וטיפים המאפשרים את פעולתה ההכרחית של האפליקציה, אני מקווה שבהמשך תצא האפליקציה בגרסאת HTML5 וכאפליקציית איפון, הגרסא הבאה תכיל אופציות בחירה אינטרקטיביות פרקטיות עשירות יותר, אך כרגע המודל מספק במסגרת פרויקט הגמר.

היכן מוצג הפרויקט וכיצד ניתן לראות אותו?

הפרויקט מוצג בביה"ס מנשר כחלק מתערוכת הבוגרים של תקשורת חזותית – לצפייה בהזמנה לתערוכה
התערוכה נפתחת היום (4.7.2012) ותינעל ב-17.7 בנוסף ניתן לראות את הפרויקט ברשת בכתובת: weekender-tlv.com

קצת תמונות מהפרויקט:

קרדיטים:

עיצוב וקריאטיב: אסף קאשי
תכנות: שומרון חצב
מנחים: ליאור חמודות ואסף כהן
הפרויקט נעשה במסגרת פרויקט הגמר במחלקה לתקשורת חזותית  בביה"ס מנשר לאומנות

 

רוצים שאכתוב על פרויקט הגמר שלכם? כתבו לי3 תגובות

  • יופי של עבודה ויופי של פרויקט אסף.

    "המטרה השניה הייתה להיכנס לזירה שהמדינה עדיין לא מפעילה בה את את כל כוחה והיא הרשת, הרגשתי שחוץ מכמה כתבות מפרגנות שיוצאות מדי פעם על תל אביב עדיין חסר מימד חוויתי שיעביר תוכן ויעניין אנשים בעיר המטורפת הזו הזו ובכלל בארץ שלנו"

    יש אתר אחד שדווקא כן עושה את זה…
    http://www.yourway.co.il

  • תענוג של פרויקט

  • […] במוסדות העיצוב השונים, בהמשך לפוסט הקודם שבו התקיים ראיון על פרויקט הגמר של המעצב אסף קאשי הפעם אני שמח לארח בבלוג את המעצבת סיון […]

הגב

שוחחו איתי אונליין

יוני 2024
א ב ג ד ה ו ש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30